חדשות

31 בינואר, 2012,

0 תגובות

בניית מוצרים מפלסטיק, הזרקות פלסטיק לתבניות

הזרקה לתבנית הינה שיטת היצור הנפוצה ביותר בתעשיית הפלסטיק, שיטת יצור זו פותחה במשך השנים מתהליך יציקה לתבנית ועד לשלב של בניית מכונת ההזרקה הראשונה סביב שנת 1930. בשונה ממתכות המותכות ועוברות תהליך של יציקה לתבנית, התך פולימרי מתאפיין בצמיגות גבוהה אשר מקשה על תהליך יציקה לתבנית בצורה פשוטה. בשיטת ההזרקה ההתך הפולימרי מוזרק אל תוך תבנית, בשלב הזרקת הפולימר אל תוך חלל התבנית נדרש להשקיע כוח גדול. לצורך כך, נדרשות מכונות שמסוגלות להפוך את שרף הפולימר למצב של התך ולהזריקו בלחץ גבוהה לתבנית מעוצבת. יכולות התכנון בתהליך ההזרקה נרחבת, ניתן לייצר מוצרים מורכבים בעלי שלושה מימדים בנוסף לשליטה ודיוק במשך התהליך.

מכונות ההזרקה והציוד הקיים בתחום נרחב ומגוון, קיימות מספר סוגי מכונות אשר נבדלות בניהם בשיטת הערבוב, התכת חומר הגלם והזרקתו לתבנית. ההבדלים בין סוגי המכונות מתבטאים בטווח מידות המכונה, כוח הסגירה של היחידה שאחראית על נעילת התבנית, תפוקת המכונה וסוג הבורג וייעודו.

איכות החלק בתהליך ההזרקה תלוי במספר משתנים, מכונת ההזרקה, תכונות החומר ותכנון החלק. יחד עם זאת, איכות המוצר תלויה באופן מכריעה בחמישה פרמטרים נוספים בעלי חשיבות הניתנים לשינוי במשך תהליך ההזרקה. מהירות ההזרקה, טמפרטורת הפלסטיק, הלחץ בתהליך, טמפרטורת הקירור וזמן התהליך. השליטה על חמשת הפרמטרים הללו במשך כל אחד מארבעת שלבי התהליך עשויה להביא לקבלת חלק איכותי יותר ובנוסף לאחידות טובה יותר בתהליך. השאיפה בשיטת יצור זו, להוריד את כמות השונות בין החלקים לאורך התהליך ובמקביל להגדיל את תפוקת הייצור. 

בניית מוצרים מפלסטיק, הזרקות פלסטיק לתבניות

28 באוגוסט, 2012,

0 תגובות

יציקות פלסטיק

בעקבות הפיכתו של הפלסטיק לאחד מן החומרים המשמעותיים והמשפיעים ביותר על המציאות של היום, עולה בקרב התעשיינים ובעלי המפעלים השונים הדרישה לייצור מוצרים מפלסטיק. בעקבות העלייה בדרישה למוצרים העשויים מפלסטיק עולים גם כן הביקוש והדחיפות שבייצור מוצרים אלו.

יציקות פלסטיק הינן המימוש של ייצור מוצרי פלסטיק במהירות ובכמויות גדולות. ייצור מוצרים על ידי יציקות הינו נוהג שהיה נפוץ רבות בשנים אך בעקבות הצמיגיות והגישות של הפלסטיק היה צורך במכשור מתקדם היוצר לחץ רב על מנת שניתן יהיה לקבל את התוצאה המבוקשת.

הפלסטיק מוזרק לתוך תבניות היציקה באמצעות מכשור מתקדם ולאחר מכן ניתן לקבל את המוצר המופק מאותן תבניות בכמות המוניות. יציקות פלסטיק משמשות לא רק את אלו המבקשים לייצר מוצרים על מנת לשווקם לחנויות וחברות שונות, אלא גם אומנים ויזמים צעירים המעוניינים להכין דגמים שונים עבור שימושם האישי או על מנת להכין אבטיפוס לפני החלטה על מעבר לייצור.

יציקות פלסטיק מוצעות כיום על ידי יותר ויותר חברות במשק וזו במקביל לעובדה שמוצרי פלסטיק הופכים פופולאריים יותר יותר בקרב ציבור הצרכנים בעקבות שלל יתרונותיו של הפלסטיק על גבי חומרים אחרים המשמשים לייצור מוצרים. על שלל יתרונותיו של הפלסטיק ניתן למנות את אי פגיעתו באיכות הסביבה לאחר הפסקת השימוש במוצר, עלות הייצור, עלות החומר ואופיו הנוח של החומר המאפשר ייצור שלל מוצרים העונים על מגוון צרכים משתנים.

יציקות הפלסטיק משפיעות של מגוון של תחומים בחיינו וניתן לזהות את תוצריהן במשחקים בהם משחקים ילדינו, במכוניות בהן אנו נוהגים, בריהוט הנמצא בגינות שלנו ובאין סוף מקומות נוספים.

אותן החברות המציעות את שירותי הזרקת הפלסטיק ויציקות הפלסטיק לתבניות דואגות ללוות את הלקוח, בין אם מדובר במפעל או חברה יצרנית גדולה או אם מדובר באומן או יזם צעיר, מרגע תחיל הייצור ובניית הדגם הראשוני עד לשלב בו ניתן כבר ליצור יציקות פלסטיק רבות שמהם ייוצר המוצר עבור אלפי בתי אב. על אף המכשור החדיש והשונה הדרוש ליצירת יציקות פלסטיק בגלל אופיו של החומר ניתן לומר אם כן בפה מלא כי בעקבות פופולאריות החומר ואיכותו הדבר משתלם.

יציקות פלסטיק